ETKİNLİKLER

Etkinlikler


NİTELİKLİ İLKELİ NESİLLER ANAOKULU’NUN YAZ ETKİNLİĞİ


Yaz Okulumuz Çocuğunuza Neler Kazandırır ?
Yaz okulunuz çocuğumuza neler kazandırır diyen soran velilerimize cevabımız, yaz okulumuz yaz tatilinde hem eğlenmek hemde çocuklarınızın iyi bir vakit geçirmesi için önemlidir. En önemliside NİNO KREŞ yaz okulu çocuklarınıza bilgi beceri dışında hayat boyu işine yarayabilecek sıkı dostluklar ve insanları tanıma, sağlam çevre edinme etkisi ve tecrübesi kazandıracakdır. Bunlarda çocuğunuzun iş ve yaşamında her zaman bir adım önde olmasını sağlaycaktır. Eğitim alanında’da cocuklarınızda beyin gelişiminde’de yardımcı olmaktadır. Okullarda’da çocugunuzun başarılı olmasında ‘da büyük etkiye sahip olan etkenlerden biride yaz okulumuzdur.

Yaz Okulu ve Çocuklar?

Yaz okulu neden önemlidir sayın ve kıymetli anne ve babalar yaz okulu çocuğunuzun gelişim ve bilgi sahibi ve kendisini arkadaş çevresinde üstün ve 1 adım önde olmak için çocuğunuz açısından son derece önemli bir rol oynamaktadır. Yaz okullumuzda sizin çocuklarınıza iyi bir gelecek hazırlamak için gereken görevi disiplin, saygı ve sevgi çercevesinde sizlere bu imkanı sunmaktadır. Yaz Okulumuzda siz anne ve babaların gösterdigi ilgiyi göstermekde son derece titiz davranmaktayız neden siz sorusuna verilecek en iyi cevap belkide çocuklarınıza gereken ilgi saygı...

Yaz Okulunun Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri

Okul öncesi ve sonrası çocukların eğitimlerinde büyük önem sağlayan yaz okulları çocuk kişilerin gelecek için önemli birey olmaları için sosyal, spor, kültürel ve bir çok etkinliğe sahne olur.Çocukların yaz okullarına karşı davranış ve algılama yeteneğinin gelişmesi ile ilişkili olduğu bilimsel olarak tespit edilmiştir. 5 ile 10 yaş arası çocukların gelişim yaşlarında vücutsal etkinlikleriyle boy,kilo ve sağlıklı beslenmesiyle gelecek için sağlıklı birey olmalarını sağlar.

NİTELİKLİ İLKELİ NESİLLER ANAOKULU’NUN YAZ ETKİNLİĞİ

YAZ OKULUMUZDA İNGİLİZCE DERSİ

HAFTADA 1 GÜN İNGİLİZCE

Dil uzmanları dil öğrenimi için 2-10 yaş aralığını kritik dönem olarak görmekte ve erken yaşta başlayan dil öğreniminin kişinin o dildeki başarısını arttırdığı gibi kişisel, sosyal, kültürel ve entelektüel gelişiminde de çok olumlu etkilere sahip olduğunu ifade etmektedirler. Okul öncesi yaz okulumuzda hafta da bir gün “şarkılar, oyunlar, tekerlemeler, rol playler ve drama tekniği” ile İngilizce dil eğitimi verilecektir.

YAZ OKULUMUZDA KUR’AN DERSİ

Yaz okulumuzda hafta birgün Kur’an Dersi Verilmektedir.

YAZ OKULUMUZDA YÜZME HAVUZU

HAFTADA 1 GÜN YÜZME HAVUZU


Hafta da bir gün olmak üzere Belediyemize ait Kirmir yarı Olimpik tesislerine gidilmektedir. Tesiste çocuk bölümünde yerimizi aldıktan sonra, havuzda öğretmenleri nezaretinde değişik su oyunları ile eğlenilmektedir. Öğle yemeği havuz başında yapıldıktan sonra havuz partisi ile çocukların eğlenceli ve güzel zaman geçirmeleri sağlanmaktadır.

YAZ OKULUMUZDA MÜZİK DİNLETİSİ

HAFTADA 1 GÜN MÜZİK DİNLETİSİ

- Kulak ritm çalışmaları yapılır.
- Çocuk şarkıları söylenir.
- Değişik müzik aletleri ile ritm korosu yapılır.
- Klasik müzik dinletisi yapılır.

YAZ OKULUMUZDA SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ

SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ

Evcilik oyunu, kitap okuma, Kukla Show, Masa üstü eğitsel oyunlar, oyuncaklar ile kaliteli bir serbest zaman etkinliği kazandırılacaktır.

YAZ OKULUMUZDA YARATICI SANAT ETKİNLİĞİ

YARATICI SANAT ETKİNLİKLERİ

• Katlama-Yapıştırma
• Yırtma-Kesme-Yuvarlama
• Artık Materyal Çalışmaları (Kumaşlar, kartonlar, taşlar, makarna, pirinç, mercimek vb. çeşitli ve yaratıcı faaliyetler yapılır.

YAZ OKULUMUZDA OKUMA YAZMA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI

- Kavram, Ses, Çizgi, Test ve kitap çalışmaları.
- El, göz koordinasyonu ve çizgileri doğru yönde yazma çalışmaları yapmak.

YAZ OKULUMUZDA KAVRAM ve TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ

KAVRAM ve TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ

- Sohbet, Tekerleme, Bilmece, Şiir, Hikaye okuma, Anlatma, Yorumlama.
- Kavram gelişimini desteklemek, Sayma-Eşleştirme-Sınıflama.
- Görsel, işitsel ayrımlaştırma becerisi geliştirmek ve Sayı Kavramları.

YAZ OKULUMUZDA SATRANÇ DERSİ

SATRANÇ

Biz satrancın akademik başarıya doğrudan katkısı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü satranç çocukları daha akıllı yapar. Nasıl mı? Onlara aşağıdaki yetenekleri kazandırarak….
• Odaklanma – Görselleştirme
• İleriyi düşünme -Muhakeme yeteneği
• Analiz Yeteneği – Soyut düşünme
• Planlama ve Eş zamanlı çoklu düşünme becerisi geliştirme gibi.

YAZ OKULUMUZDA PİKNİK

Hafta da birgün olmaz üzere farklı yerlere Piknik düzenlenmektedir.
AYRICA,
• KLASİK MÜZİK DİNLETİSİ
• ÇİZGİ FİLM İZLEME
• EĞİTSEL FİLM-BELGESEL İZLEME
• KUKLA SHOW
• BİLGİSAYAR
• MODERN DANS

YÜZ BOYAMA, PARTİLER ve YARIŞMALAR